Fasang Árpád Zeneiskola Honlapja

Tanszakok

Vonós tanszak

Iskolánkban az egyik legfontosabb tanszak a vonósoké, hiszen a legtehetségesebb vonós növendékekből kerülnek ki az iskolában sikeresen működő Tücsökzenekar valamint az Ifjúsági Vonószenekar tagjai. A tanszak magában foglalja a hegedű, brácsa, cselló tanszakot.

Tanáraink fő feladata a vonós hangszerek iránti érdeklődés felkeltése, az egyéni és a társas muzsikálás örömének átadása a növendékek számára, s ily módon a tanulók minél magasabb osztályokig való megtartása.

Legkiválóbb tanulóinknak lehetőséget biztosítunk az iskolai, kerületi, régiós, fővárosi és országos programokon való bemutatkozásra, amelyeken kiváló zongorakísérők segítik a fellépőket.

A vonós tanszak tanárai:

Pausch Józsefné (tanszakvezető) – hegedű, brácsa
Dr. Szentkirályi Aladár Miklós (igazgató) – hegedű
Balla Ferenc – cselló
Borlói Ildikó – hegedű
Juhász Zita – cselló
Kasznai Dóra – hegedű
Ősz Aletta – hegedű (GyES), helyettes: Várföldi Anna
Sipos Katalin – hegedű, brácsa

A vonós tanszak zongorakísérő tanárai:

Burkus Boglárka
Csiszér Krisztina